ZTE:n pelaajille suunnattu RedMagic-brändi on vahvistanut julkistavansa uuden huippupuhelimensa RedMagic 12 Pro+:n 15. lokakuuta.
RedMagic 12 Pro+ kuuluu ensimmäisiin puhelimiin, joissa käytetään Qualcommin uutta vasta julkistettua huipputason Snapdragon 8 Elite Extreme 6 -järjestelmäpiiriä.
RedMagic-tuotepäällikkö Jiang Chaon mukaan tavoitteena uudessa puhelimessa on säilyttää korkea suorituskyky myös vaativissa ja pitkäkestoisissa pelisessioissa ilman, että ergonomiasta tingitään.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Ennakoissa on vihjailtu myös uusista jäähdytystekniikoista, mutta tarkempia teknisiä yksityiskohtia ei ole vielä julkaistu.
RedMagic 12 Pro+:n näyttö on saamssa aiempaa ohuemmat reunukset, sillä niiden koko pienenee edeltäjän 1,25 millimetristä 0,96 millimetriin. Etukamera säilyy uutuudessakin näytön alla, joten näytössä ei edelleenkään ole lovea tai reikää.
Lisäksi RedMagic on jo kertonut RedMagic 12 Pro+:n olevan aiempaa kevyempi, ohuempi ja kapeampi, minkä lisäksi reunoja on pyöristetty enemmän.
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla






Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »