Motorolalta on tulossa uusi Moto Snap -nimeä kantava magneettisesti kiinnittyvä laturi.
Uusi latauslaite voi samalla ennakoida, että Motorola tuo sisäänrakennetut Qi2-magneetit nykyistä useampiin älypuhelimiinsa.
Qi2-tuki sisäänrakennetuilla magneeteilla on lähtenyt yleistymään hitaasti Android-puhelimissa, ja lähinnä Googlen Pixelit ovat sitä tukeneet viime vuodesta alkaen.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Heinäkuusa Motorola kuitenkin julkisti Edge 70 Maxin, joka sisältää Qi2-latauksen tuen sisäänrakennetuilla magneeteilla. Magneetit mahdollistavat yhteensopivuuden erilaisten Qi2-lisävarusteiden, kuten telineiden ja varavirtalähteiden kanssa, ja Edge 70 Max tukee jopa 25 watin langatonta Qi2-latausta.
Tunnettu vuotaja Evan Blass on nyt jakanut kuvia Motorolan tulevasta Moto Snap -laturista.
Kuvien perusteella Motorolan uutuus muistuttaa esimerkiksi Applen vastaavia MagSafe-latureita.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Laturissa näyttäisi olevan punottu kaapeli, metallinen runko ja USB-C-liitin. Ulkoasua piristää violetti yksityiskohta, ja mukana on Motorolan logo.
Koska Moto Snapia ei julkaistu vielä Edge 70 Maxin rinnalla, on se herättänyt toiveita Qi2-tuen tulosta laajemmin Motorola-puhelimiin.
Motorola julkistanee Moto Snapin lähiaikoina.
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla









Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »