Suomalainen HMD Global tulee julkistamaan uuden HMD Vibe 2 5G -älypuhelimen ainakin Intian markkinoille 21. toukokuuta.
HMD on vahvistanut julkaisun ajankohdan yhdessä Flipkart-verkkokaupan kanssa.
HMD julkisti alkuperäisen Vibe 5G:n syyskuussa 2025.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Myös tuleva Vibe 2 5G -uutuus tulee odotusten mukaan sijoittumaan edulliseen hintalukkaan. Toistaiseksi nähdyt ennakkokuvat Flipkart-verkkokaupassa ovat vahvistaneet tasaisen näytön, näytön yläreunan keskellä reiässä sijaitsevan etukameran sekä kaksi takakameraa.
HMD Vibe 2 5G:n on jo vahvistettu sisältävän 50 megapikselin pääkameran sekä suuren 6 000 milliampeeritunnin akun tuella 18 watin pikalataukselle.
Värivaihtoehtoina tulossa ovat Cosmic Lavender, Nordic Blue sekä Peach Pink.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
HMD Vibe 2 5G:n lisäksi HMD:ltä odotetaan myös 4G-versiota Vibe 2:sta.
HMD Vibe 2 4G paljastuikin aiemmin vuodossa, ja sen pitäisi sisältää 6,75 tuuman IPS LCD -näyttö HD+-tarkkuudella ja 90 hertsin virkistystaajuudella, Unisoc T606 -järjestelmäpiiri sekä 5 000 milliampeeritunnin akku 10 watin latauksella.
Huhujen mukaan HMD voisi julkaista Vibe-älypuhelimet myös Euroopan markkinoille. HMD:ltä on nähty viime aikoiina niukasti älypuhelinjulkistuksia.
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla






Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »