Realme vahvisti hiljattain tulevansa julkistamaan uudet tehokkaat Realme GT 7 -älypuhelimet kansainvälisesti globaalissa lanseeraustilaisuudessa Pariisissa 27. toukokuuta.
Realme on tehnyt kuluvan vuoden aikana paluun Suomenkin markkinoille, ja esimerkiksi Realmen keskihintaluokan 14 Pro -puhelimet tulivat myyntiin 17. maaliskuuta alkaen.
Nyt Realme on vahvistanut MediaTekin juuri julkistaman tehokkaan Dimensity 9400e -järjestelmäpiirin debytoivan Euroopan markkinoilla Realme GT 7 -älypuhelimessa.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Lisäksi muina mielenkiintoisina teknisinä yksityiskohtina on jo vahvistettu suuri 7 000 milliampeeritunnin akku sekä 120 watin pikalataus.
Realmen mukaan uudenlaisen teknologian ansiosta suuri akku latautuu täyteen vain noin 40 minuutissa.
Jo aiemmin vahvistetulla tavalla Realme GT 7 -sarja esittelee myös alan ensimmäiseksi mainitun, vallankumouksellisen IceSense Graphene -jäähdytysratkaisun, jossa hyödynnetään materiaalina laboratoriotason grafeenia, jolla on kymmenen kertaa suurempi lämmönjohtavuus kuin perinteisillä grafiittikalvoilla.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
IceSense-grafeeni on integroitu puhelimen takaosaan ja näyttöön. Se tarjoaa 360 asteen tehokkaan lämmönhajotuksen, joka mahdollistaa huippusuorituskyvyn ylläpitämisen raskaassakin käytössä. Lisäksi Skin-Touch Temperature Control -järjestelmä mukautuu ympäristön lämpötilaan. Se pitää laitteen viileänä kuumassa ja lämpimänä kylmässä tarjoten miellyttävän tuntuman ympäri vuoden.
Realme GT 7 tuo mukanaan myös kaksi uutta liukumatonta pintaratkaisua, IceSense Blue ja IceSense Black.
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla
Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »