Kiinalainen älypuhelinvalmistaja ZTE on julkistanut kaksi uutta huippupuhelinta, kertoo verkkosivusto Anzhuo. Uutuudet ovat viime vuonna julkistettujen Nubia-huippumallien luonnollisia seuraajia. Suomessa ZTE:n älypuhelimia on nähty vain muutamia ja nekin ovat sijoittuneet edulliseen hintaluokkaan. Uutuuksien kovat tekniset ominaisuudet ja luultavasti suhteellisen halpa hinta olisi varmasti valtti myös Suomen maaperällä.
ZTE Nubia Z9 Max
Nubia Z9 Maxissa on suuri 5,5 tuuman Full HD -kosketusnäyttö. Puhelin erikoistuu äänentoistoon, koska AK4375 -äänisuorittimen ansiosta se tukee 7.1 -surroundia. Myyntivaltteihin kuuluu reunaa kiertävä titaanireunus, jonka päällä on ohut kerros alumiinia. Premium-tuntumaa luo myös lasinen takakuori.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)

ZTE Nubia Z9 mini
Vaikka puhelimen mallinimessä on sana mini, ei se kuitenkaan ole älypuhelimien pienimmästä päästä. Sen viiden tuuman kosketusnäytön tarkkuus on 1920×1080 pikseliä. Z9 minin sisuksissa sykkii Qualcommin 64-bittinen Snapdragon 615 -järjestelmäpiiri. Laitteessa on 16 gigatavua tallennustilaa, kaksi gigatavua käyttömuistia, 2 900 milliampeeritunnin akku ja 16 ja kahdeksan megapikselin kamerat.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Uutuuksien ohella myyntiin tulee laaja valikoima vaihdettavia takakuoria. Jos lasi ei miellytä käyttäjää, voi hän ostaa esimerkiksi puisen tai kankaisen takakuoren.
Miltä kuulostaa?
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla








Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »