
ResQ kertoo myös saaneensa viimeisimmän sijoituskierroksen aikana 400 000 euroa rahoitusta, jonka turvin on tarkoitus paitsi jatkaa sovellusten kehittämistä, myös laajentaa kasvua ulkomaille.
Viime viikolla ResQ kertoi aloittaneensa uuden yhteistyökuvion, jonka myötä palvelusta voi jatkossa pelastaa myös hotelliaamiaisia. Viime viikolla tarjolle tuli mahdollisuus pelastaa ylijäämäaamiaisia Cumulus Meilahdesta, ja lähitulevaisuudessa aamiais-, lounas- ja illallisannoksia voi pelastaa myös muista Restelin hotelleista ja ravintoloista.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
ResQ-ruoanpelastuspalvelun sovellus on saatavilla Applen iOS-laitteille sekä nykyään myös Android-laitteille. Lisäksi palvelu toimii verkkoselaimessa osoitteessa resq-club.com.
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla





Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »