Kahdella SIM-korttipaikalla varustettuja puhelimia ei ole Suomen markkinoilla montaa. Välillä hyvien ja halpojen Android-puhelinten löytäminen tuntuu ylipäänsä olevan vaikeaa. Kiinalainen Doogee yrittää vastata molempiin haasteisiin tarjoamalla kahdella SIM-korttipaikalla varustettua Voyager 2 -puhelintaan vain reilun sadan euron hintaan.
Puhelin on lähtökohdiltaan harvinaisen kunnianhimoinen – viiden tuuman näyttö, Android 4.4 Kitkat -käyttöjärjestelmä ja erillinen 1,3 megapikselin etukamera ovat ominaisuuksia, joita ei 
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Tulemme lähipäivinä käymään Doogeen Voyager 2:ta tarkemmin läpi varsinaisessa arvostelussa, mutta jo tässä vaiheessa puhelimen voi todeta olevan harkinnan arvoinen niille, jotka etsivät tupla-SIM-korttipaikalla varustettua puhelinta. Varsinkin Suomessa useammalla SIM-korttipaikalla varustetut mallit ovat laskettavissa yhden käden sormilla, joten Voyager 2 on tervetullut uutuus niille, jotka käyttävät esimerkiksi koti- ja työnumeroitaan samassa puhelimessa.
Toisin kuin monia muita kiinalaisia puhelimia, on Voager 2 helppo tilata nettikaupasta myös koti-Suomeen. Esimerkiksi e-ville lupaa puhelimen toimitusajaksi 1-3 arkipäivää, minkä lisäksi puhelimelle myönnetään 12 kuukauden takuu ja 30 päivän palautusoikeus. Joululahjoja valitsevilla onkin siis vielä tovi aikaa harkita tilauksen tekemistä.
Tarkemmin Voager 2:n hyvistä ja huonoista puolista voi lukea piakkoin julkaistavasta arvostelusta. Alla on kuitenkin muutama puhelimen kameralla otettu kuva esimakuna.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla









Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »