OnePlus on ollut viime aikoina aktiivinen uusien tablettilaitteiden suhteen. Nyt siltä huhutaan myös uutta kompaktia huipputablettia.
OnePlus julkisti Qualcommin Snapdragon 8 Elite -järjestelmäpiirillä huipputason suorituskyvyn tarjoavan Pad 3 -tablettilaitteen 5. kesäkuuta, ja 8. heinäkuuta oli puolestaan edullisemman Pad Liten julkistuksen aika.
Nyt nimimerkillä Digital Chat Station tunnettu vuotaja on todennut sekä OnePlussan että sen emobrändin Oppon kehittävän pieniokokoista tablettia varustettuna huippuluokan järjestelmäpiirillä.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Vuotajan mukaan tulevassa kompaktissa tablettilaitteessa olisi käytössä vielä julkistamaton Qualcommin seuraavan sukupolven huippupiiri eli mahdollinen Snapdragon 8 Elite Gen 2, jonka julkistuksen odotetaan tapahtuvan 23.-25. syyskuuta Snapdragon Summit -tapahtumassa.
Näytön koko tabletissa olisi 8,8 tuumaa, jota voi verrata OnePlus Pad 3:n suureen 13,2 tuuman ja OnePlus Pad Liten 11 tuuman näyttöön.
Kompakti tabletti OnePlussalta olisi tulossa puolestaan vuoden 2026 alkupuoliskon aikana yhdessä uuden kompaktin OnePlus 15T -huippupuhelimen kanssa.
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla






Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »