Honorin odotetaan julkistavan mielenkiintoisen uuden X70-älypuhelimen Kiinassa vielä heinäkuun aikana. Ennen julkistusta Honor X70 on nyt paljastunut kuvissa, minkä lisäksi on kuultu puhelimen tärkeimmistä ominaisuuksista.
Honor X70:n ominaisuuksien ehdoton kohokohta on akku, sillä sen kapasiteetti on peräti 8 300 milliampeerituntia. Näin Honor X70 on varustettu vielä suuremmalla akulla kuin Kiinassa huhtikuussa julkistettu Honor Power, jossa on 8 000 milliampeeritunnin akku. Honor on panostanut vahvasti pii-hiiliakkuteknologiaan, jota Honor Power sekä hiljattain julkistettu taittuvanäyttöinen Magic V5 ovat vieneet vakuuttavasti eteenpäin jo ennen X70:tä.
Suuresta akusta huolimatta Honor X70:n paino on vain tavanomaista tasoa, 193 grammaa, ja paksuuden pitäisi olla vain 7,7 millimetriä.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Honor X70:n on kerrottu tukevan 80 watin pikalatausta, minkä lisäksi puhelimen 512 gigatavun muistiversiossa pitäisi olla myös tuki 80 watin langattomalle pikalataukselle. Tämän versio on raportoidusti karvan verran paksumpi (7,9 millimetriä) ja painavampi (199 grammaa).
Muuten Honor X70:ssä on tasainen 6,79 tuuman AMOLED-näyttö 2640×1200 pikselin tarkkuudella, Qualcomm keskitason suorituskyvyn tarjoava Snapdragon 6 Gen -järjestelmäpiiri ja 12 gigatavua RAM-käyttömuistia. Takana on 50 megapikselin pääkamera optisella kuvanvakaimella ja edessä 8 megapikselin kamera.
Honorin X-sarjan älypuhelimia ei ole sellaisenaan nähty kansainvälisillä markkinoilla, mutta ajoittain Honor on hyödyntänyt X-sarjalaisia pohjana muille malleilleen.
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla






Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »