Nothing vahvisti jo aiemmin tulevansa julkistamaan 4. maaliskuuta uudet Phone (3a) -sarjan älypuhelimensa.
Nyt Nothing on jatkanut vaiheittaisia ennakkopaljastuksiaan kertomalla Phone (3a) -puhelinten sisältävän Qualcomm Snapdragon -järjestelmäpiirin. Tarkempia tietoja järjestelmäpiiristä Nothing ei vielä paljastanut.
Siirtymä Snapdragon-piireihin on kuitenkin huomionarvoinen, sillä aiemmat Nothing Phone (2a) ja Phone (2a) Plus ovat varustettu MediaTekin järjestelmäpiirillä.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
”Olen iloinen voidessani ilmoittaa, että palaamme Qualcomm Snapdragon -sarjaan Phone (3a):n kanssa. Verrattuna Phone (2a) Plussaan siinä tulee olemaan 25 % nopeampi suoritin ja 72 % nopeampi NPU”, kertoi Nothingin perustaja ja toimitusjohtaja Carl Pei.
NPU merkitsee neuroverkkolaskentayksikköä, joka vastaa tekoälylaskennasta.
Nothing Phone (3a) -sarjaan odotetaan huhujen perusteella toiseksi malliksi Nothing Phone (3a) Prota. Varmuutta ei ole vielä siitä, onko järjestelmäpiiri molemmissa sama.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Huhut ovat povanneet tulevaan Nothing-puhelimeen Snapdragon 7s Gen 3 -järjestelmäpiiriä.
Lue aiemmasta artikkelistamme lisäodotuksia Nothing Phone (3a) -sarjan puhelimista!
Ulkoisesti Nothing on jatkamassa Phone (3a) -puhelimissa tutulla tyylillä, johon kuuluvat läpinäkyvä takapinta sekä Glyph-valot.
Aiempien huhujen mukaan sekä Phone (3a) että Phone (3a) Pro sisältäisivät kolme takakameraa. Phone (3a):ssa olisi perinteinen telekamera, kun taas Phone (3a) Prossa se olisi periskooppirakenteinen.
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla
Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »