Samsungin odotetaan lisäävän sen taittuvanäyttöisten puhelinten valikoimaansa uuden vaihtoehdon vuonna 2026.
Uusi, muodoltaan leveämpi kirjamallin taittuvanäyttöinen puhelin on Samsungin vastaus Applen ensimmäiselle taittuvanäyttöiselle iPhonelle, johon odotetaan vastaavaa leveää muotoa.
Jo syyskuussa 2025 korealaisjulkaisu ETNews raportoi Samsungin kehittävän taittuvanäyttöistä puhelinta, joka olisi leveämpi kuin nykyiset Galaxy Z Fold -mallit. Sittemmin erinäiset huhut ja paljastukset ovat jatkuneet.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Nyt ETNews on raportoinut Samsungin suunnittelevan miljoonan kappaleen tuotantoa ja myyntiä leveämmälle taittuvanäyttöiselle puhelimelleen ensimmäisen vuoden aikana.
Nähtävästi Samsung odottaa uutuudelle varsin vahvaa debyyttiä markkinoilla. Tuotantomäärä voi myös enteillä puhelimen saapuvan myyntiin laajasti eri markkinoilla.
Joulukuussa kävi ilmi Samsungin jo esitelleen järjestämässään markkinatutkimuskyselyssä oheisten kuvien mukaista, nykymalleja leveämpää ja suhteessa lyhyempää taittuvanäyttöistä älypuhelinta.
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla






Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »