OnePlussan sisarbrändi Realme on esitellyt hiljaisesti uuden edullisen Note 70T -älypuhelimen, joka on julkaistu jo myös valituille markkinoille Euroopassa.
Kyseessä on edullinen 4G-älypuhelin perustason ominaisuuksilla. Hintaa Realme Note 70T:llä on alkaen vain 89 euroa.
Reame Note 70T:ssä on 6,74 tuuman IPS LCD -näyttö 1600×720 pikselin HD+-tarkkuudella ja 90 hertsin virkistystaajuudella.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Teknisenä perustana toimii Unisoc T7250 -järjestelmäpiiri, jonka rinnalta löytyy 4 gigatavua RAM-käyttömuistia ja 64, 128 tai 256 gigatavua tallennusmuistia.
Suurikokoinen akku on yksi Realme Note 70T:n ominaisuuksien kohokohtia: kapasiteetti on 6 000 milliampeerituntia.
Takana Realme Note 70T:ssä on 13 megapikselin kamera ja edessä 5 megapikselin kamera.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Muita Realme Note 70T:n ominaisuuksia ovat Pulse Light -ilmoitusvalo, sivulle sijoitettu sormenjälkilukija, Wi-Fi 5 (802.11a/b/g/n/ac), Bluetooth 5.2, NFC ja USB-C-liitäntä. Käyttöjärjestelmäversiona on Android 15 osana Realme UI -ohjelmistoa.
Realme Note 70T:n mitat ovat 167,2 x 76,6 x 7,94 millimetriä ja paino 201 grammaa. Kestävyydeltään puhelin on sekä IP54-luokitellusti pölysuojattu ja roiskeenkestävä että testattu osin Yhdysvaltain puolustushallinnon MIL-STD-810H-standardin mukaisesti.
Värivaihtoehtoja on kaksi, musta Obisidian Black ja kullanvärinen Beach Gold.
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla








Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »