iPhone 14:n ja iPhone 14 Plussan sekä iPhone 14 Pron ja iPhone 14 Pro Maxin julkistusten yhteydessä Apple on esitellyt uusille puhelimille myös uudet suojakuoret.
Aiempien iPhone-puhelinten suojakuoret eivät ole yhteensopivia iPhone 14 -puhelinten kanssa johtuen hienoisista kokomuutoksista. Uudet iPhonet ovat muun muassa hieman entistä paksumpia.
Apple tarjoaa iPhoneille kolmenlaisia omia suojakuoriaan: läpinäkyvä kirkas kuori, silikonikuori sekä nahkakuori, jotka kaikki ovat yhteensopivia MagSafe-kiinnityksen ja -latauksen kanssa. Uudet iPhone 14 -suojakuoret ovat jo tilattavissa Applen verkkokaupasta.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Kuorten hinnat ovat:
- Kirkas kuori MagSafella: 59 €
- Silikonikuori MagSafella: 59 €
- Nahkakuori MagSafella: 69 €
iPhone 14:n, iPhone 14 Plussan, iPhone 14 Pron ja iPhone 14 Pro Maxin silikonikuorten värivaihtoehdot ovat päivänsäde, agave, liila, mustaherukka, kalkkiroosa, myrskynsininen, keskiyö ja punainen PRODUCT(RED).
iPhone 14:n, iPhone 14 Plussan, iPhone 14 Pron ja iPhone 14 Pro Maxin nahkakuorten värivaihtoehdot muste, umbra, metsänvihreä, keskiyö ja oranssi.
MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
Lisäksi Apple on tuonut nahkalompakosta MagSafella tarjolle aiemman viiden värivaihtoehdon jatkoksi neljä uutta värivaihtoehtoa, jotka vastaavat nahkaisia suojakuoria eli muste, umbra, metsänvihreä ja oranssi. Nahkalompakko MagSafella maksaa 69 euroa.
Mainos: Noin 1 600 000 tuotteen hintavertailu ja hintaseuranta - katso Hinta.fistä mistä saat halvimmalla
Salasana hukassa?
Etkö ole vielä rekisteröitynyt? Rekisteröidy tästä »